MENU

piątek 27 listopada 2020
19:00
MENDELSSOHN & BRAHMS SPADKOBIERCY KLASYCYZMU
MENDELSSOHN I BRAHMS
SPADKOBIERCY KLASYCYZMU
transmisja online
kup bilet
Szanowni Państwo,
w związku z wejściem w życie nowych obostrzeń koncert symfoniczny Mendelssohn i Brahms. Spadkobiercy klasycyzmu odbędzie się bez udziału publiczności. 
Zapraszamy Państwa na transmisję on-line z tego wydarzenia.
W koncercie będzie można uczestniczyć na żywo za pośrednictwem naszego kanału YouTube oraz na stronie filharmonii w ramach serwisu Facebook.com. Nagranie koncertu będzie dostępne przez kolejne 24 godziny.
Zwrotu zakupionych biletów można dokonać w kasie filharmonii od wtorku do czwartku w godz. 12:00-16:00, a także mailowo za pomocą formularza dostępnego TUTAJ. W przypadku zakupu biletów online, należność zostanie automatycznie zwrócona na konto
 
Do usłyszenia!
 

Mendelssohn i Brahms. Wielcy niemieccy spadkobiercy klasycyzmu, ceniący ponad wszystko dyscyplinę formy oraz precyzję konstrukcji, a jednocześnie romantycy, których muzyka zachwyca sugestywnością przekazu i głęboką emocjonalnością.
 
Pierwszy z nich, okrzyknięty „cudownym dzieckiem”, choć żył krótko, znalazł się w gronie  najwybitniejszych i najbardziej znaczących kompozytorów XIX-wiecznej Europy. Do najważniejszych  dzieł w jego dorobku należą symfonie, wśród których osobną grupę zajmuje zbiór dwunastu krótkich symfonii na orkiestrę smyczkową nawiązujących stylistycznie do baroku i klasycyzmu. Pochodzącą z tego zbioru VIII Symfonię smyczkową D-dur (1822) przenika duch Mozartowski. Subtelnie budowany nastrój, cieniowana, oparta na kontrastach kolorystyka, dojrzała konstrukcja – oto jak pisał trzynastoletni Mendelssohn.   
  
Brahms, uznawany za następcę Bacha i Beethovena, przyjmował muzykę Mendelssohna z wielkim zainteresowaniem. Podziwiał zwłaszcza jego wielką dbałość o klarowność formy, której sam, jako piewca klasycystycznej tradycji, był wielkim orędownikiem. Przykładem tego są m.in. dwie Brahmsowskie serenady. O ile jednak pierwsza – D-dur op.11 swoją dekoratywnością  nawiązuje do muzyki wiedeńskich klasyków i XVIII-wiecznego stylu serenadowego, to już Serenadzie A-dur op. 16 (1858-60) ukazuje bardziej romantyczne oblicze kompozytora. Ciekawym rozwiązaniem w instrumentacji utworu jest pominięcie w obsadzie skrzypiec i powierzenie prowadzenia zespołu altówkom, przez co kompozycja zyskuje ciekawy koloryt i wyrazisty nastrój.


Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski – dyrygent
 
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY (1809-1847)
Symfonia nr 8 D-dur na orkiestrę smyczkową
 
JOHANNES BRAHMS (1833-1897)
Serenada nr 2 A-dur op.16


BILETY: normalny 45,00 zł; ulgowy 38,00 zł; balkon 32,00 zł


PGESzanowni Państwo,

przed uczestnictwem w wydarzeniu odbywającym się w Filharmonii Gorzowskiej prosimy o zapoznanie się z aktualnymi
Zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi udziału w wydarzeniach organizowanych
w Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonii Gorzowskiej w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Zakup biletu na koncert oznacza ich akceptację.
 
W trosce o wspólne bezpieczeństwo prosimy zwłaszcza o przestrzeganie następujących reguł:
  1. W celu punktualnego rozpoczęcia wydarzenia z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur przyjętych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce, prosimy o przybycie do Filharmonii najpóźniej do 30 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
  2. Pamiętajmy, by wchodząc do Filharmonii zdezynfekować ręce płynem dezynfekującym dostępnym przy wejściu do budynku.
  3. Osoby uczestniczące w wydarzeniu są zobowiązane do złożenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. By usprawnić procedurę wejścia do budynku prosimy, by wypełnione oświadczenie przynieść uzupełnione ze sobą. Wzór oświadczenia do pobrania znajdą Państwo poniżej. Można też wypełnić je na miejscu przed wejściem do Filharmonii – proszę w tym celu przynieść ze sobą własny długopis.
  4. Wszystkie osoby uczestniczące w wydarzeniu zostaną poddane czynności pomiaru temperatury ciała przy wejściu do budynku Filharmonii.
  5. W budynku Filharmonii obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz przestrzegania dystansu społecznego 1,5 m.
Dziękujemy za zrozumienie. Do zobaczenia w Filharmonii.
 
Oświadczenie o stanie zdrowia_COVID-19

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

virtualnetia  projektowanie stron internetowych