MENU

WYDAWNICTWA

    PŁYTA SPOTKANIE   wesoła orkiestra / wiersze dla dzieci
    CO JEST GRANE W FILHARMONII?
PRZEWODNIK MŁODEGO SŁUCHACZA
MUZYKI KLASYCZNEJ 
 BRONISŁAW KAPER / JAN A.P.KACZMAREK
SPOTKANIE
  WESOŁA ORKIESTRA
WIERSZE DLA DZIECI
           
    Autor: Małgorzata Szwajlik Rok wydania: 2015   Wiersze i redakcja: Małgorzata Szwjlik
    Ilustracje: Jagoda Karłowska Wydawca: Filharmonia Gorzowska    Wydawca: Filharmonia Gorzowska
    Opracowanie graficzne i skład: Monika Szalczyńska
Wydawca: Filharmonia Gorzowska
    Ilustracje, projekt okładki, opracowanie graficzne i skład: Agnieszka Lodzińska
   
"Filharmonia Gorzowska wydała niedawno kapitalną książeczkę dla dzieci o charakterze edukacyjnym pt. "Co jest grane w filharmonii? Przewodnik młodego słuchacza muzyki klasycznej". Napisała ją Małgorzata Szwajlik, szefowa działu organizacji pracy artystycznej, a wykazała się przy tym talentem nie tylko edukacyjnym, ale również literackim.(...)
Na nadzwyczajną urodę książki złożyły się także ilustracje, które przygotowała Jagoda Karłowska, oraz koncepcja graficzna Moniki Szalczyńskiej. Udział tych pań w sukcesie książki jest co najmniej równy udziałowi autorki tekstów. Bo w edukacji bardzo ważne jest nie tylko co, ale również jak są podawane treści. A ta książeczka zachwyca."
Krystyna Kamińska,
Pegaz Lubuski.
Filharmonia Gorzowska prezentuje album Bronisław Kaper / Jan A.P. Kaczmarek SPOTKANIE, z muzyką filmową dwóch wielkich polskich kompozytorów - zdobywców hollywoodzkiego Oscara. Płyta powstała m.in. dzięki współpracy Filharmonii Gorzowskiej z Krzesimirem Dębskim, który stworzył znakomite reorkiestracje partytur Kapera z archiwów Polish Center przy University of Southern California. Album, wydany w twardej oprawie introligatorskiej, zawiera również obszerną książeczkę z interesującymi tekstami, poświęconymi obu kompozytorom oraz ich twórczości. Nagrania dokonała Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Moniki Wolińskiej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  Wesoła orkiestra to kolejne wydawnictwo edukacyjne stworzone przez Filharmonię Gorzowską z myślą o dzieciach - wyjątkowych i ważnych odbiorcach naszych działań. Oto dwadzieścia wierszowanych i pięknie ilustrowanych historii, których bohaterami są orkiestra, dyrygent i najważniejsze instrumenty orkiestrowe. Książkę można nie tylko czytać i oglądać, ale również, dzięki dołączonej płycie CD, można jej posłuchać; dodaliśmy do niej także zestaw kolorowanek przedstawiających wszystkich bohaterów wierszy. Całość publikacji opracowana została w dwóch wersjach językowych - polskiej i niemieckiej.
   
W dniu koncertu na późną kolację
Artyści spożywają owacje.
Czasem tak gorące, że parzą.
Lecz ponoć o takich marzą.
Kolacja taka to dla nich gratka,
Zwłaszcza gdy zaraz jest dokładka*.
*Na dokładkę, chytre lisy, zamawiają tylko bisy
    Dziś orkiestra nieco spięta,
bo się boi dyrygenta,
który słynie, jak wieść niesie,
z najgroźniejszych min na świecie
oraz ruchów pełnych złości,
co muzyków wprawia w mdłości.


Realizacja   Virtualnetia.com