MENU

piątek 25 maja 2018
19:00
AN AMERICAN EXPERIENCE
AN AMERICAN EXPERIENCE
KONCERT SYMFONICZNY
kup bilet
Koncert symfoniczny An American Experience stanowić będzie niepowtarzalną okazję do zapoznania się z twórczością współczesnych kompozytorów amerykańskich. Zaprezentowane utwory pozwolą odczuć owego „ducha Ameryki”, jak mówi o koncercie mający polskie korzenie dyrygent Richard Zielinski. Wśród zróżnicowanego repertuaru, w tym muzyki inspirowanej twórczością rdzennych Amerykanów, usłyszymy m.in. kompozycję Forward Libby Larsen. autorka tak mówi o swojej muzyce: „Muzyka istnieje w nieskończoności dźwięku. Myślę, że prawdziwą substancją muzyki jest powietrze. Celem pracy kompozytora jest nadanie ładu oraz sensu dźwiękom istniejącym w przestrzeni, tak by uchwycić coś z istoty życia wyrażonego m.in. poprzez muzykę”. Inną, niezwykle ciekawą pozycją w programie koncertu będzie utwór, w którym partię solową realizują kotły. Raise the Roof Michaela Daugherty’ego w sposób mistrzowski eksploruje możliwości brzmieniowe tego wyjątkowego instrumentu. Na uwagę zasługuje też suita orkiestrowa Aarona Coplanda zatytułowana Appalachian Spring, która swoją premierę miała w 1944 roku. Utwór skomponowany został jako muzyka do baletu, na zamówienie wybitnej choreografki i tancerki Marthy Graham, która podczas premiery tańczyła w nim główną rolę. Niezależnie od indywidualnego spojrzenia na muzykę każdego z kompozytorów, w prezentowanych podczas koncertu dziełach odbijają się jak w lustrze zarówno wielka różnorodność amerykańskiej kultury, jak też tradycja i duch należącego do „nowego świata” kontynentu – niezwykłego, malowniczego i pobudzającego wyobraźnię wielu rodzimych twórców.


WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej 
Richard Zielinski / dyrygent
Lance Drege / kotły

PROGRAM:

LIBBY LARSEN (*1950)
Forward

JOHN MACKEY (*1953)
Redline Tango 

JEROD IMPICHCHAACHAAHA’ TATE (*1968)
Hymn (Native American – Chickasaw Tribe) 

MICHAEL DAUGHERTY (*1954)
Raise the Roof 

ANTONIN DVORAK
IX Symfonia e-moll Z Nowego Świata op. 95

BILETY:
37,00 zł / normalny
30,00 zł / ulgowy
25,00 zł / balkon
Filharmonia ostrożnie, wciąga  STAL GORZÓW
”FILHARMONIA uczestniczy w programie „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN”.

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com