MENU

piątek 9 marca 2018
19:00
MISTRZOWSKO I Z FINEZJĄ
MISTRZOWSKO I Z FINEZJĄ
KONCERT SYMFONICZNY
kup bilet
Zmiana dyrygenta i programu koncertu
Uprzejmie informujemy, że podczas koncertu 9 marca 2018, z przyczyn niezależnych od Filharmonii, nie wystąpi dyrygent Zygmunt Rychert. Koncert poprowadzi Jacek Kraszewski. Z uwagi na zmianę dyrygenta w miejsce Symfonii "Manfred" Piotra Czajkowskiego wykonana zostanie V Symfonia c-moll Ludwiga van Beethovena.
Za zmiany przepraszamy.


Koncert rozpocznie jedna z najsłynniejszych uwertur w historii muzyki, która współcześnie jest nie tylko wykonywana w salach koncertowych na całym świecie, ale znana również z filmów, a nawet reklam. Trudno się dziwić tak wielkiej popularności uwertury i całej opery – Gioacchino Rossini był przecież mistrzem obu gatunków, a jego Cyrulik sewilski (1816) nie przestaje zachwycać włoską melodyjnością, temperamentem, młodzieńczą werwą i muzycznym dowcipem. Po Rossinim pozostaniemy w kręgu muzyki włoskiej i przypomnimy dzieło, które dla skrzypków jest absolutnym wyzwaniem – mowa o II Koncercie h-moll Niccolo Paganiniego, dziele pełnym spektakularnych efektów technicznych, wymagającym od solisty najwyższej klasy wirtuozostwa, a zarazem uwielbianym przez melomanów m.in. za niezwykłej urody część III – słynną La Campanellę. Partię solową wykona Katarzyna Duda – skrzypaczka okrzyknięta jedną z najciekawszych osobowości artystycznych ostatnich lat w Polsce. Wieczór zakończy V Symfonia c-moll (1808) Ludwiga van Beethovena, która należy do tych dzieł kompozytora, które od razu zdobyły uznanie i zapewniły sobie nieśmiertelność.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej 
Jacek Kraszewski / dyrygent 
Katarzyna Duda / skrzypce

PROGRAM:
GIOACCHINO ROSSINI (1792-1868)
Uwertura do opery Cyrulik sewilski

NICCOLÒ PAGANINI (1782-1840)
Koncert skrzypcowy nr 2 op. 7 h-moll

LUDWIG VAN BEETHOVEN  (1770-1827)
V Symfonia c-moll op. 67


BILETY:
37,00 zł / normalny
30,00 zł / ulgowy
25,00 / balkon


Filharmonia ostrożnie, wciąga
 ”FILHARMONIA uczestniczy w programie „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN”.

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 
Realizacja   Virtualnetia.com