MENU

piątek 17 listopada 2017
19:00
NA PRZEKÓR LOSOWI KONCERT SYMFONICZNY
NA PRZEKÓR LOSOWI
KONCERT SYMFONICZNY
kup bilet
 
Na program koncertu złożyły się tym razem dzieła dwóch znakomitych kompozytorów niemieckich – zwanego mistrzem z Bonn Ludwiga van Beethovena oraz jednego z najwybitniejszych, a zarazem najbardziej niedocenianych twórców XIX wieku – Maxa Brucha. Koncert rozpocznie Beethovenowska uwertura do heroiczno-alegorycznego baletu Twory Prometeusza op. 43 (Die Geschöpfe des Prometheus, 1800-1801), która jako jedyna z całego dzieła do dziś utrzymuje się w repertuarze koncertowym, nie licząc niezwykle rzadkich wykonań całego baletu. Po uwerturze – jeden z najwspanialszych koncertów skrzypcowych w historii muzyki – Koncert g-moll (1866) Maxa Brucha, którego twórcze losy naznaczone były wieloma przeciwnościami. Dość wspomnieć, że olbrzymi sukces tego długo i mozolnie przez kompozytora poprawianego koncertu, a następnie uznanego przez wielu za mistrzowski, sprawił, że inne utwory Brucha pozostawały w jego cieniu, a on sam kojarzony był aż do śmierci właściwie tylko z tym jednym opusem. Po arcydziele Brucha ponownie mistrz z Bonn i jego II Symfonia D-dur uznana za jeden z największych paradoksów jego twórczości. Okazuje się bowiem, że pogrążonemu w rozpaczy i targanemu myślami samobójczymi z powodu utraty słuchu Beethovenowi udało się jednocześnie stworzyć najbardziej chyba optymistyczne, jasne i radosne dzieło w całym jego dorobku.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Ryszard Zimak / dyrygent
Janusz Wawrowski / skrzypce

PROGRAM:
LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770-1827)
Uwertura do baletu Twory Prometeusza op. 43

MAX BRUCH (1838-1920)
Koncert skrzypcowy nr 1 g-moll op. 26 

LUDWIG VAN BEETHOVEN
II symfonia D-dur op. 36

BILETY:
37,00 zł / normalny
30,00 zł / ulgowy
25,00 zł / balkon


Filharmonia ostrożnie, wciąga
”FILHARMONIA uczestniczy w programie „filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN”.

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com