MENU

niedziela 13 sierpnia 2017
12:00
WARSZTATY SZTUKI PERKUSYJNEJ - KONCERT FINAŁOWY
kup bilet
Warsztaty Sztuki Perkusyjnej to kolejna ciekawa oferta wakacyjna adresowana do dzieci w wieku szkolnym (od 10 do 13 lat, łącznie 45 osób) z miasta Gorzowa Wielkopolskiego i powiatu gorzowskiego.

W ramach projektu odbędą się cztery trzygodzinne spotkania odbywające się w godzinach 10:00 - 13:00, prowadzone przez instruktorów z lokalnego środowiska:

1. Warsztaty rytmiczno-ruchowe (termin: 7.08.2017)
Prowadzenie: Jolanta Kępka - absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej , specj. dyrygentura chóralna, rytmika. wieloletni nauczycziel Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Ciesielskiego w Gorzowie Wlkp. (kształcenie słuchu, rytmika). Przez dwa lata prowadziła audycje muzyczne i koncerty dla dzieci w Filharmonii Gorzowskiej. Obecnie prowadzi również zajęcia z rytmiki w niepublicznym przedszkolu Kolorowe Motyle oraz w Przedszkolu Niepublicznym "Dziecięcy Raj". Jest także nauczycielem przedmiotu muzyka w Pierwszej Szkole Podstawowej Montessori w Gorzowie Wielkopolskim.

 
2. Warsztaty tworzenia ekoinstrumentów (termin: 9.08.2017)
Prowadzenie: Magdalena Kościańska - Ilustratorka i graficzka, prowadzi firmę Magic Suitcase, pod szyldem której tworzy Ilustracje do książek, czasopism i reklam, projekty plakatów i grafik. Jest również animatorem kultury, prowadzi warsztaty twórcze w ramach projektów edukacyjnych.

 
3. Warsztaty improwizacji perkusyjnej (termin: 11.08.2017)
Prowadzenie: Aleksander Lasek - absolwent Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie perkusji dr Krzysztofa Jaguszewskiego. Obecnie perkusista Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej.

 
4. Koncert finałowy na Placu Sztuk (13.08.2017)
Prowadzenie: Roman Awiński - dziennikarz Radia Zachód, konferansjer, właściciel firmy Dlaczego Nie - Organizacja Imprez.
Moderacja: Aleksander Lasek

 
Projekt zakłada nie tylko nabycie i poszerzanie przez uczestników umiejętności posługiwania się technikami perkusyjnymi, ale przede wszystkim angażowanie się uczestników projektu do budowania i zacieśniania wzajemnych relacji. Kolejnym ważnym aspektem jest kwestia budowania wśród dzieci świadomości dotyczącej edukacji ekologicznej, w tym recyklingu i upcyklingu. Motywujemy uczestników do eksperymentowania w zakresie percepcji sztuki muzycznej i plastycznej, a także proponujemy alternatywę w stosunku do przesycenia światem wirtualnym, stawiając na bezpośrednie doświadczenie.

Aby zapisać dziecko na warsztaty, należy wypełnić poniższy formularz:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Na podstawie wypełnionych formularzy, wybierzemy 45 uczestników warsztatów. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 lipca 2017. Lista uczestniów zostanie ogłoszona 24 lipca 2017.Koordynatorkami projektu są:

Katarzyna Chorążyczewska - absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierunek Kulturoznawstwo, specjalność Zarządzanie instytucjami kultury. Od 2011 roku pracuje w Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej, gdzie zaczynała od organizacji imprez i edukacji, a obecnie zajmuje się marketingiem i pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych.

Marta Rembas - absolwenta pedagogiki PWSZ w Gorzowie Wlkp. oraz Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkół w Bogdańcu oraz w 
Żłobku Niepublicznym " Tuptuś".Regulamin

Zapraszamy do polubienia Fanpage'a na FB!


Projekt Warsztaty Sztuki Perkusyjnej realizowany jest dzięki zwycięstwie w konkursie grantowym dla uczestników projektu Kultura Tędy „Lubuski P.A.K.I.E.T." zorganizowanym przez  Regionalne Centrum Animacji  Kultury w Zielonej Górze, które jest operatorem programu „Bardzo Młoda Kultura” Narodowego Centrum Kultury w województwie lubuskim  (w ramach wieloletniego programu wspierania edukacji kulturowej).
Realizacja   Virtualnetia.com