MENU

sobota 4 marca 2017
12:00
Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Prötzel i Szkołą Podstawową Oderland Grundschule Neutrebbin realizuje projekt  dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej „Redukować bariery-wspólnie wykorzystywać silne strony”.
W ramach projektu dzieci w wieku szkolnym (klasy I-VI) z Polski i Niemiec wezmą udział w warsztatach muzycznych, które odbędą się 4 kwietnia 2017 r. oraz 8 maja 2017 r.  w CEA-Filharmonii Gorzowskiej.
Warsztaty zostaną przygotowane i poprowadzone przez moderatora i muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej. Zostaną wzbogacone ilustracją multimedialną opatrzoną komentarzem słownym moderatora. Warsztaty prowadzone będą pod hasłem „KALENDARZ DŹWIĘKOWY”.

Podczas warsztatów uczestnicy będą odkryć tajemnice budowy poszczególnych instrumentów, słuchać i sprawdzać jak można wydobyć różne dźwięki, jak muzyka potrafi ilustrować przyrodę, przeniosą się do krainy bajek, baśni i baletowych prezentacji, obejrzą  pokaz baletowy w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Tańca ALUZJA. Wśród muzycznych kompozycji baletowych znajdą się melodie z takich baletów jak Dziadek do orzechów i Jezioro łabędzie Piotra Czajkowskiego.
W ramach projektu wydany zostanie wierszowany polsko-niemiecki przewodnik po orkiestrze symfonicznej, której odbiorcami będą dzieci uczestniczące w warsztatach oraz pozostali podopieczni placówek współpracujących przy okazji realizacji projektu m.in. Szkoła Podstawowa w Bogdańcu.
Ideą jej napisania będzie połączenie dwóch elementów – zabawy oraz nauki, czemu sprzyjać będą z pewnością przekaz i język dostosowany do wieku dzieci, a także wierszowana i rymowana forma tekstów. Książkę tę można będzie po prostu czytać i oglądać. Ale dzięki dołączonej do książki płyty CD, zawierającej interpretacje wierszy w języku polskim i niemieckim w wykonaniu młodzieży ze Studia Teatralnego działającego pod egidą  Towarzystwa Przyjaciół Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp., będzie ich można również posłuchać. Dodatkowo książka wzbogacona będzie o zestaw kolorowanek, w którym znajdą się wszyscy „bohaterowie” wierszy.
 
Nadrzędnym celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o muzyce, instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych, prowokując słuchaczy do aktywnego udziału w warsztatach.  Jednocześnie realizacja projektu w znacznym stopniu przyczyni się do nawiązania i pogłębienia współpracy transgranicznej w dziedzinie edukacji  kulturalnej, a wydana w trakcie realizacji publikacja polsko–niemiecka przyczyni się do zintensyfikowania kontaktów między partnerami poprzez likwidację barier w dostępie do oferty kulturalnej CEA-FG skierowanej do najmłodszych.
ŻARTY I TAJEMNICE MUZYCZNE
kup bilet
Realizacja   Virtualnetia.com