MENU

piątek 3 lutego 2017
19:00
POLSKIE BRILLANT - MATEUSZ MAKUCH & GRACJAN SZYMCZAK / KONCERT KAMERALNY
kup bilet
Polskie Brillant Mateusz Makuch & Gracjan Szymczak to projekt koncertowy z udziałem dwóch wybitnie uzdolnionych młodych muzyków: skrzypka Mateusza Makuch i pianisty Gracjana Szymczaka. O ich wspaniałym kunszcie wykonawczym świadczy szereg nagród uzyskanych na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Osiągnięcia artystyczne świadczą o uznaniu i rekomendacji ich talentu przez najważniejszych profesorów muzyki w Polsce i za granicą. Spośród wielu zdolnych artystów, Mateusz Makuch i Gracjan Szymczak wyróżniają się wyjątkową osobowością muzyczną i sceniczną. Tworzą niebywałą aurę podczas koncertu. 
Nic więc dziwnego, że publiczność często nie pozwala im zejść ze sceny, oklaskując ich brawami i prosząc o bisy. Ten fakt potwierdzony jest otrzymanymi przez nich nagrodami. Skrzypek Mateusz Makuch jest dwukrotnym finalistą Eurowizji dla Młodych Muzyków (2008, 2012), podczas jednej z nich otrzymał NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Z kolei pianista Gracjan Szymczak otrzymał NAGRODĘ SPECJALNĄ dla pianisty wyróżniającego się muzykalnością na najbardziej prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina (2005). Oba wydarzenia transmitowane były przez stację TVP Kultura.

Ważny jest również tytuł wydarzenia - Polskie Brillant. Ma on dwa znaczenia. Słowo brillant pochodzi z romantyzmu i oznacza wirtuozerię. Z jednej strony ukazana jest wirtuozeria kompozytorów: skrzypka Henryka Wieniawskiego i wirtuoza fortepianu – Fryderyka Chopina. Z drugiej strony brillant, to wirtuozeria naszych czasów w wykonaniu muzyków: skrzypka Mateusza Makuch oraz pianisty Gracjana Szymczaka.

Podczas koncertu artyści zaprezentują się w części solowej i w duecie. Pianista wykona m.in. scherzo, polonez F. Chopina, a skrzypek zaprezentuje m.in. Koncert fis-moll H. Wieniawskiego. 

Koncert poprowadzi Miłosz Kula.

Koncert odbędzie się w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej

BILETY:
30 zł

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com