MENU

niedziela 1 sierpnia 2021
18:00
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
kup bilet
JAKUB KUSZLIK
FORTEPIAN

Urodził się w 1996 roku. W latach 2009-2015 uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie prof. Olgi Łazarskiej. Następnie w latach 2015-2021 studiował na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Uczestniczył w masterclassach i lekcjach mistrzowskich z takimi artystami jak: Dang Thai Son, Arie Vardi, Kevin Kenner, Dmitry Alexeev, Vladimir Ovchinnikov czy Tamas Ungar.
Jest laureatem nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych – II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Artur Rubinstein im memoriam” w Bydgoszczy (2014), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2016), gdzie otrzymał również nagrody za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina oraz koncertu I. J. Paderewskiego, Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hilton Head (2019) oraz III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Top of the world” w Tromso (2019).
Występował w wielu miejscach w Polsce, a także za granicą, w takich krajach jak: USA, Niemcy, Włochy, Norwegia, Islandia, Japonia. Brał udział w krajowych i międzynarodowych festiwal muzycznych, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, Międzynarodowy Festiwal im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Jana Paderewskiego w Raleigh. Występował jako solista z orkiestrami: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

PROGRAM:
FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)
Polonez A-dur op. 40 nr 1
Nokturn E-dur op. 62 nr 2
Walc op. 34 nr 1
Walc op. 34 nr 2
Walc op. 34 nr 3
Scherzo cis-moll op. 39
 
***
FRYDERYK CHOPIN
Fantazja f-moll op. 49
Mazurek c-moll op. 30 nr 1
Mazurek h-moll op. 30 nr 2
Mazurek Des-dur op. 30 nr 3
Mazurek cis-moll op. 30 nr 4
Polonez fis-moll op. 44
PGE  


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 
Realizacja   Virtualnetia.com