MENU

niedziela 18 lipca 2021
18:00
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
PIKNIKI CHOPINOWSKIE
kup bilet
MAŁGORZATA RUSAK
FORTEPIAN

Urodziła się 28 stycznia 1997 roku. Jest rodowitą gorzowianką. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. W 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. dr. hab. Bogumiła Nowickiego, gdzie pracuje obecnie w charakterze pianisty-akompaniatora.
Jest również nauczycielem gry na fortepianie oraz akompaniatorem w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gorzowie Wielkopolskim. Swoją wiedzę i umiejętności nieustannie pogłębia, uczestnicząc w licznych kursach mistrzowskich i warsztatach pianistycznych w kraju i za granicą. Koncertuje zarówno jako solistka, jak i kameralistka, propaguje muzykę fortepianową i kameralną kompozytorów rosyjskich. Wśród jej najważniejszych osiągnięć można wymienić m.in.: 1 miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Ca Ave Musica” w Turcji/Rosji, 1 miejsce w XX Międzynarodowym Instrumentalnym i Wokalnym Konkursie-Festiwalu w Krasnojarsku, 2 miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Nouvelles Etoiles” w Paryżu, 2 miejsce – „IMKA” International Internet Music Competition w Sarajewie, 2 miejsce – I International Music Competition „Silk way” named after Sergey Prokofiev (Europa/Rosja/Chiny), wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 w Krakowie (członek zespołu kameralnego Simile Trio).
W obszarze zainteresowań pianistki jest również działalność naukowo-badawcza, która pozwala na zgłębienie genezy rosyjskiej muzyki klasycznej ze szczególnym uwzględnieniem sztuki pianistycznej. Wiedzę w tym kierunku zdobywa na studiach magisterskich filologii rosyjskiej w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie jest rokroczną stypendystką Rektora za osiągniecia naukowe i artystyczne. W swojej działalności naukowej skupia się na dziedzinie komparatystyki literacko-kulturowej oraz problemie przekładu tekstów specjalistycznych z zakresu muzyki.
Jest tegoroczną stypendystką Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego za twórczość artystyczną i upowszechnianie kultury


PROGRAM:
FRYDERYK CHOPIN (1810-1849)
6 Pieśni Polskich S. 480
w transkrypcji Ferenca Liszta
   1. Życzenie
   2. Wiosna
   3. Pierścień
   4. Hulanka
   5. Moja pieszczotka
   6. Narzeczony

Walc Des-dur op. 64 nr 1
Walc cis-moll op. 64 nr 2
Fantazja-impromptu cis-moll op. 66
Mazurek a-moll op. 68 nr 2
Polonez As-dur op. 53
 
***
 
PIOTR CZAJKOWSKI (1840-1893)
Medytacja op. 72 nr 5
 
ANTON ARENSKI (1861-1906)
Etiuda h-moll op. 19 nr 1
 
FRYDERYK CHOPIN
Preludium e-moll op. 28 nr 4
Preludium h-moll op. 28 nr 6
Preludium A-dur op. 28 nr 7
Preludium E-dur op. 28 nr 9
Preludium Des-dur op. 28 nr 15
Mazurek B-dur op. 7 nr 1
Mazurek f-moll op. 63 nr 2
Mazurek a-moll op. 67 nr 4
Mazurek F-dur op. 68 nr 3

IGNACY JAN PADEREWSKI (1860-1941)
Nokturn B-dur op. 16 nr 4
Krakowiak fantastyczny op. 14 nr 6


PGE  


-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

 
Realizacja   Virtualnetia.com