MENU

FILHARMONIA JUNIORA - SEZON 2017/2018

W sezonie 2017/2018 zapraszamy do udziału w drugiej edycji cyklu edukacyjnego dla dzieci, które przekroczyły już próg wiekowy młodego słuchacza Muzycznego Raczkowania, a chciałyby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z muzyką. Filharmonia Juniora to cykl dziesięciu spotkań edukacyjno-muzycznych realizowany w ciągu całego sezonu – od września do czerwca. Dzieci, w zależności od swoich potrzeb – samodzielnie lub z towarzyszeniem starszych opiekunów, aktywnie uczestniczą w zajęciach grupowych, by wspólnie z rówieśnikami, poprzez wymianę doświadczeń, zabawę oraz śpiew i ćwiczenia rytmiczne, rozwijać swoje twórcze i muzyczne zdolności. Bezpośredni kontakt z muzykami orkiestry, instrumentami i rozmaitymi dźwiękami harmonijnie wspierać będzie ich rozwój intelektualny i emocjonalny, a także pozwoli nie tylko słuchać, ale i rozumieć muzykę. Tegorocznej edycji przyświeca idea poznawania muzyki i kultur świata.


Dawno temu na Dzikim Zachodzie
23 i 24 października 2017, 17:00

W naszą pierwszą podróż wyruszymy do dalekiej Ameryki i przeniesiemy się w czasy podboju Dzikiego Zachodu. Poznamy amerykańską muzykę country i dowiemy się, co to są westerny. Wcielimy się też w role kowbojów i ogarnięci gorączką złota, będziemy poszukiwać ukrytych skarbów – jak przystało na prawdziwych bohaterów z Dzikiego Zachodu!

________________________ 

W indiańskiej wiosce  
20 i 21 listopada 2017, 17:00

Podczas naszego kolejnego spotkania pozostaniemy w klimacie Dzikiego Zachodu, jednak tym razem poznamy zwyczaje indiańskich plemion. Wspólnie z Winnetou i Pocahontas stworzymy prawdziwą indiańską wioskę! By udowodnić, jak bardzo świat indiańskich praktyk i wierzeń powiązany jest z muzyką, zaprosimy Was do udziału w niezwykłym rytuale sprowadzania deszczu!

________________________ 
 
Podróż do Lodowej Krainy
18 i 19 grudnia 2017, 17:00

Grudzień to czas powitania astronomicznej zimy, dlatego w tym miesiącu będziemy przemierzać świat… saniami! Przekonamy się, co to jest noc polarna i dzień polarny, a także – gdzie można spotkać Eskimosów. Przede wszystkim jednak przygotujemy się do obchodów Świąt Bożego Narodzenia i na przywitanie pewnego Tajemniczego Pana…

________________________ 

Afryka dzika
22 i 23 stycznia 2018, 17:00

W styczniu, jak w styczniu – zima w pełni, za oknem śnieg, mróz i wiatr. Zamiast marznąć, przyjdźcie do nas, by tym razem wybrać się w daleką wyprawę do ciepłych krajów! Na naszej trasie Egipt, Madagaskar, Kenia i Kongo. Spytacie, co łączy te wszystkie kraje o egzotycznych nazwach? Oczywiście wspólny kontynent – Afryka! Nie ma to jak w środku zimy wybrać się do serca gorącej dżungli, by tam poczuć pierwotny rytm!

________________________ 

Francja – Elegancja
26 i 27 lutego 2018, 17:00

Tym razem wraz z uczestnikami Filharmonii Juniora wybierzemy się na tereny starożytnej Galii – wprost do ojczyzny Aksteriksa i Obeliksa! Poznamy Królestwo Franków i zagadkowego Wielkiego-Małego Człowieka, a także dowiemy się, czym jest Marsylianka. A na koniec… zadamy szyku! 

________________________ 
 
Raz na ludowo
19 i 20 marca 2018, 17:00

Halka – góralka czy halka pod spódnicą? Mazur do tańczenia czy chłop z Mazur? Język polski potrafi płatać figle, figlować potrafią też nasi filharmoniczni juniorzy. Tym razem będziemy bawić się i muzykować w duchu spotkania z folklorem i ciekawostkami językowymi. Zaintrygowani? Zapraszamy!

________________________ 

Na jedwabnym szlaku
23 i 24 kwietnia 2018, 17:00

Tego wydarzenia nie możecie przegapić! Z odległego azjatyckiego kraju przybędzie do nas gość, którego trzeba będzie przyjąć godnie i zgodnie – z azjatyckim obyczajem. Przed nami również spotkanie pełne wyzwań. Czy poradzimy sobie z ceremonią parzenia herbaty, nauką posługiwania się pałeczkami oraz robieniem chińskich atrybutów? Przekonajcie się podczas naszego kwietniowego spotkania!

________________________ 
 
Tam, gdzie hula taniec Hula
21 i 22 maja  2018, 17:00

Na koniec naszych muzycznych wojaży powrócimy do ojczyzny kowbojów i Indian, ale poznany zupełnie nową, nieznaną nam dotąd kulturę. Znacie przepis na najlepszy wakacyjny wypoczynek? Morze, piasek, taniec i upały – słowem: Hawaje! Aloha podróżnicy!
________________________ 

Z wizytą na zielonej wyspie
11 i 12 czerwca 2018, 17:00

Kto z nas nie słyszał o bezludnej wyspie?! Ale czy słyszeliście o wyspie zielonej? Albo o szmaragdowej? Brzmi nie tylko kolorowo, ale i tajemniczo… Ale tajemnica to coś, co Juniorzy lubią najbardziej! W kolejną muzyczną podróż wyruszymy  więc tropem tajemnicy – do krainy Celtów!


Zasady uczestnictwa w spotkaniach z cyklu Filharmonia Juniora określa osobny regulamin.
REGULAMIN (KLIKNIJ I POBIERZ).
OŚWIADCZENIE (KLIKNIJ i POBIERZ).
ULOTKA (KLIKNIJ I POBIERZ).

BILETY:
20 zł / dziecko
opiekunowie – wstęp wolny

PROWADZENIE:
Katarzyna Chorążyczewska
T: 95 73 92 701

REZERWACJE I ZAPISY:
Renata Ochwat
T: 95 73 92 748

 -------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.

Realizacja   Virtualnetia.com