MENU

FILHARMONIA JUNIORA - SEZON 2018/2019

FILHARMONIA JUNIORA
GRUPA WIEKOWA: DZIECI OD 4 DO 6 LAT
 
W sezonie 2018/2019 zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Filharmonii Juniora – cyklu edukacyjnego dla dzieci, które przekroczyły już próg wiekowy młodego słuchacza Muzycznego Raczkowania, a chciałyby rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z muzyką. Filharmonia Juniora to cykl dziesięciu zajęć animacyjnych realizowany w ciągu całego sezonu – od września do czerwca. Założeniem cyklu jest samodzielne i aktywne uczestnictwo dzieci w animowanych działaniach muzycznych po to, by wspólnie z rówieśnikami, poprzez wymianę doświadczeń, zabawę oraz śpiew i ćwiczenia rytmiczne, mogły rozwijać swoje twórcze zdolności. Bezpośredni kontakt z muzykami orkiestry, instrumentami i rozmaitymi dźwiękami służyć ma wspieraniu ich rozwoju intelektualnego i emocjonalnego, a także nauczyć nie tylko słuchać, ale i rozumieć muzykę. Animatorem zajęć jest Katarzyna Chorążyczewska.

Przed zgłoszeniem dziecka do udziału w Filharmonii Juniora prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM  << kliknij i przeczytaj 

Kalendarz spotkań z cyklu FILHARMONIA JUNIORA w sezonie 2018/2019

ULOTKA 

 
FILHARMONIA WITA WAS
17 i 18 września 2018, 17:00
Na dobry początek zapraszamy na spotkanie z instrumentami smyczkowymi: skrzypcami i altówką. W czym są podobne, a czym się różnią? Po co im gryf, smyczek albo pudło rezonansowe? Dlaczego pierwszy skrzypek jest w orkiestrze tak ważny? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na naszych pierwszych zajęciach w nowym sezonie.
 
MIŁO SZUMI DŹWIĘKÓW LAS
22 i 23 października 2018, 17:00
Skoro w październiku za oknami króluje kolorowa jesień, dlaczego by nie poszukać jej również w muzyce? Maszerując jej muzycznymi śladami, sprawdzimy przy okazji, czy dźwięki mają kolory i czy prawdą jest, że muzyka potrafi również malować.
 
CZARNYCH NUTEK CIĄG ZAKLĘTY
12 i 13 listopada 2018, 17:00
Muzyka ma magiczną moc – to wiadomo nie od dziś. W listopadzie zapraszamy na spotkanie z nutami zaklętymi w biało-czarnych klawiszach jednego z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych instrumentów, jakie można usłyszeć w filharmonii. Jeśli macie ochotę na muzyczne czary-mary – zapraszamy!
 
TU MUZYKA PIĘKNIE BRZMI
17 i 18 grudnia 2018, 17:00
Zima czasem brzmi groźnie – skrzypieniem (śniegu pod butami), trzaskaniem (lodowych sopli) i zawodzeniem (mroźnego wiatru). My się zimy nie boimy i zapraszamy ją na nasze grudniowe spotkanie, na którym pojawi się również bardzo miły zimowy dźwięk – dzwonek pewnych magicznych sań, jadących prosto z Laponii…
 
MUZYKA BEZ UMIARU GRA I BRYKA
28 i 29 stycznia 2019, 17:00
Choć sylwestrowe szaleństwo już za nami, my wciąż się bawimy! Z tej okazji zapraszamy Was na Pierwszy Filharmoniczny Bal Przebierańców! W rolach głównych wyjątkowi taneczni goście: brazylijska samba, cha-cha i rumba – prosto z Kuby, argentyńskie tango, amerykański jive oraz gwiazda naszej zabawy – ogniste paso doble!
 
BŁYSZCZĄCE INSTRUMENTY
25 i 26 lutego 2019, 17:00
Podobno „waltornia, choć złota, co nieco ma z kota, bo chodzi czasami własnymi drogami”. My, idąc jej śladem, wcielimy się tym razem w gromadę kociaków, a towarzyszyć nam będzie… bynajmniej nie kocia muzyka! Przyjdźcie, posłuchajcie „złotych” dźwięków i przekonajcie się, od którego instrumentu bije największy blask!
 
DOKOŁA WSZYSTKO GRA

25 i 26 marca 2019, 17:00
Początek astronomicznej wiosny to czas, kiedy przyroda na dobre budzi się z zimowego snu. To także doskonała okazja, by podczas naszych wiosennych animacji sprawdzić, co muzyka ma z nią wspólnego i posłuchać utworów zainspirowanych jej odgłosami. Co powiecie na spotkanie z latającym trzmielem?
 
KONCERT TRWA, SŁUCHASZ TY I SŁUCHAM JA
15 i 16 kwietnia 2019, 17:00
Kwiecień-plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. I chyba podobnie jest w muzyce – niektóre dźwięki swoim brzmieniem potrafią ogrzać nas jak słońce, inne – zmrozić jak zimowy mróz. Dlaczego tak jest, czym w ogóle jest dźwięk, jak zmierzyć jego wysokość i głośność oraz jak go zagrać? Oto pytania, na które wspólnie poszukamy odpowiedzi!
 
MELODIE POŚRÓD FAL NICZYM STATEK PŁYNĄ W DAL
20 i 21 maja 2019, 17:00
W maju piękna pogoda zaczyna nas rozpieszczać i trudno jest wysiedzieć w domu. Mamy więc dla Was propozycję – co powiecie na wspólną muzyczną podróż do świata nieustraszonych piratów? Żeglując po morzach i oceanach usłyszymy na pewno wiele ciekawych historii i zdobędziemy niejeden skarb!
 
WYRUSZAMY NA MUZYCZNE OCEANY
10 i 11 czerwca 2019, 17:00
Podczas naszego ostatniego spotkania czeka Was spora niespodzianka, bo przytulna klasa Juniorów zmieni się w… potężną salę koncertową, a wy, po raz pierwszy w historii Filharmonii Juniora, będziecie mogli spotkać się z prawdziwym Maestro i poznać tajniki dyrygentury! Zanim udamy się na zasłużony wakacyjny odpoczynek, przystąpimy też do prawdziwego Muzycznego Egzaminu!
 
BILETY:
20 zł / dziecko

REZERWACJE I ZAPISY:
T: 95 73 92 748
T: 95 73 92 700

-------------------------------------

Dyrekcja Filharmonii zastrzega sobie możliwość zmiany terminu, godziny i miejsca koncertu, wykonawców, programów oraz cen biletów.Realizacja   Virtualnetia.com