25 lat gorzowskich Motyli

2024-10-15
Przy okazji obchodów jubileuszu 25–lecia Nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego powstał wyjątkowy album, MOTYLE GORZOWSKIEJ KULTURY. Lata 1999 – 2023. To unikatowy zapis kart historii gorzowskiej kutry.
25 lat gorzowskich Motyli

4 października 2024 r. w Centrum Edukacji Artystycznej - Filharmonia Gorzowska odbyła się uroczysta inauguracja Nowego Sezonu Kulturalnego 2024/2025. Wręczono kolejne dwie Nagrody Kulturalne Prezydenta Miasta Motyl. Ich laureatami zostali: projektantka mody Natalia Ślizowska i muzyk Marek Konarski.

Przez 25 lat Nagrodą Kulturalną Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego uhonorowano w sumie 67 osób. Wszyscy laureaci, z okazji jubileuszu, otrzymali wyjątkowe wydawnictwo, powstałe w wyniku współpracy Miasta Gorzów - Wydziału Kultury, Miejskiego Ośrodka Sztuki i wybranych twórców treści literackich.

To podsumowanie dotychczasowych edycji nagród, zbiór wszystkich posiadaczy tych unikatowych statuetek. Wydawnictwo prezentuje sylwetki laureatów, ciekawostki, często zaskakujące informacje o nich oraz niepowtarzalne zdjęcia. Album oprócz wartości historycznej jest również formą uhonorowania wszystkich osób, które zostały nagrodzone Motylem, dzięki którym Gorzów tętni życiem kulturalnym.

Publikacja powstała z inicjatywy Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, wydawcą jest Miejski Ośrodek Sztuki. Historię Nagrody spisała pani Krystyna Kamińska, która również zebrała materiały tekstowe i zdjęcia. Opracowaniem redakcyjnym zajął się pan Dariusz Barański, a skład i wyjątkowe opracowanie graficzne wykonała pani Monika Szalczyńska.

Wydawnictwo, które było prezentem dla dotychczasowych laureatów nagrody, jest dostępne dla wszystkich.

Album liczy blisko 200 stron, ma twardą oprawę, kredowy papier i unikatowe zdjęcia. To fotografie z archiwum organizatorów konkursu oraz zbiory prywatne laureatów.

Zainteresowanych publikacją zapraszamy do kas:

• CEA – Filharmonii Gorzowskiej, przy ul. Dziewięciu Muz 10 (do końca października),
  • Miejskiego Ośrodka Sztuki, ul. Pomorska 73 (do wyczerpania nakładu).

Cena: 40 zł.