Namiętności. Vanitas. Poznanie. Intuicja. W każdej z tych opowieści można było odczuć, że muzyka mistrzów baroku, którą w doskonałym stylu zagrali dziś dla nas filharmonicy gorzowscy pod dyrekcją fachowca od muzyki barokowej – Zbigniewa Pilcha, stała się żywą materią, pulsującą w ciałach tancerzy niemal organicznie. Choreografie Patryka Gorzkiewicza, Michała Strugarka i Marii Szwajlik – dynamiczne, pulsujące, surowe, intymne, niepozbawione dowcipu i ironii, pełne aluzji, teatralności i głębokiej refleksji – imponowały świadomością przekazu i formy, prowadząc przez barokowy labirynt emocji: od namiętności po lęk, od ekstazy po kruchość istnienia. Dzięki temu spektakl nie zatrzymywał się na efektowności wyłącznie, a sięgał głębiej, w miejsca, w które sztuka powinna zaglądać najodważniej. A zatańczyli go dla nas: Maria Andrzejewska, Anna Assa, Eryk Dietrich, Patryk Gorzkiewicz, Mariusz „Popping Mario” Lubawy, Zofia Ostoja-Zagórska, Aneta Przepióra, Victoria Silvero, Bartłomiej Sołtysek, Michał Strugarek, Maria Szwajlik, Piotr Tokarski i Gabriela Winiarska.
Elektryzującej całości dopełniły tworzące wizualny pomost między epokami kostiumy Natalii Ślizowskiej oraz znakomita oprawa wizualna – sugestywne projekcje Piotra Adamowicza oraz światła, które wyreżyserowali Patryk Gorzkiewicz i Michał Strugarek, a zrealizował je dziś dla nas Bartek Krawczykowski.
Za wsparcie przy przygotowaniu i produkcji widowiska bardzo dziękujemy Point Dance Studio oraz wszystkim koleżankom i kolegom z naszego podwórka, dzięki którym mogliśmy dziś obejrzeć ten znakomity spektakl.
Baroque – the next move to kolejny piękny dowód na to, że sztuka to umiejętność przekraczania granic i łączenia światów. Od dziś wiemy już, że streetdance i muzyka dawna nie tylko potrafią zgodnie dialogować, ale też opowiadać o nas samych ze zdumiewającą trafnością.